Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie, aby zapewnić lepszą funkcjonalność portalu. Więcej informacji

AnonseGratis.plOgłoszenia Polska
Darmowe ogłoszenia, prywatne i firmowe anonse
Strona głowna
Menu
Ogłoszenia
Info
O projekcieJak dawać ogłoszenieJak kupować / sprzedawaćKontaktLinki
RejestrujLoguj

Jak skutecznie dawać ogłoszenie przez Internet?

Większość użytkowników Internetu szuka dokładnie tego, czego potrzebuje, przez wyszukiwarkę internetową lub bezpośrednio w formularzu wyszukiwania na stronie Twojego portalu. Jeżeli chcesz, aby Twoje ogłoszenie było skuteczne, zapoznaj się z poniższymi radami:

Ogłoszenie musi być rzeczowe
Najważniejszą częścią ogłoszenia są tytuł i treść ogłoszenia, dlatego w tej części ogłoszenie musi być sformułowane zwięźle i rzeczowo. Ogłoszenia z ogólnymi, mało konkretnymi tytułami, jak np. „Sprzedam tanio“, „Uwaga“, „Super zarobek“, „Promocja“ itp. są bardzo rzadko odwiedzane, ponieważ jeżeli ktoś zamierza kupić konkretny towar, nie będzie szukał zwrotów „Sprzedam tanio” lub „Uwaga” lecz będzie szukał określonej rzeczy. Wyobraź sobie, że chcesz kupić towar i zastanów się jak byś szukał tego towaru w Internecie (pod jakim słowem lub zwrotem)? Nie jest również wskazane umieszczenie danych kontaktowych w tytule lub treści ogłoszenia, ponieważ z pewnością Twój potencjalny klient nie będzie szukał towaru po twoim numerze telefonu, e-mailu lub adresie URL.
Ogłoszenie musi być konkretne
Jeżeli ktoś zamierza kupić np. samochód „Mercedes SL600“, wówczas będzie szukał zwrotów np. „Mercedes SL600“, „Mercedes SL600 sprzedaż“ itp. Dlatego jeżeli chcesz, aby Twoje ogłoszenie zostało szybko znalezione przez Twojego potencjalnego klienta, musisz sformułować rzeczowy i konkretny tytuł ogłoszenia. Zastosuj możliwie najbardziej konkretny tytuł ogłoszenia, np. „Sprzedam Mercedes SL600“ zamiast ogólnego tytułu „Sprzedam auto“. Podobnie w opisie ogłoszenia specyfikuj towar możliwie konkretnie.
Ogłoszenie nie może zawierać błędów
Zwracaj uwagę na błędy w pisowni i kontroluj wszystkie dane kontaktowe, ponieważ przy nieprawidłowym wpisaniu potencjalny klient nie będzie mógł się z Tobą skontaktować.
Ogłoszenie musi być efektywne
Aby ogłoszenie było efektywne, musi zawierać pointę, np. „Sprzedam Mercedes SL600“ w tytule oraz w opisie ogłoszenia. Wystrzegajcie się częstego powtarzania jednakowych słów lub zwrotów, jak np.„Sprzedam Mercedesa, sprzedam Mercedesa, sprzedam Mercedesa“, ponieważ wiele wyszukiwarek internetowych uznają takie zwroty za SPAM i w ogóle ich nie indeksie, w związku z czym Twoje ogłoszenie może stracić wielu potencjalnych klientów, którzy szukają towaru przez wyszukiwarki internetowe.
Ogłoszenie musi być czytelne
Nie próbuj podkreślać swojego ogłoszenia przez stosowanie różnych specjalnych znaków, wielkich liter itp. Spróbuj porównać, który z przytoczonych tekstów jest najbardziej czytelny: „DARMOWE OGŁOSZENIE“, czy „#!DARMOWE OGŁOSZENIE!#“ , czy „d a r m o w e o g ł o s z e n i e“, czy też „darmowe ogłoszenie“? Jest udowodnione, że oko ludzkie najlepiej czyta tekst klasyczny, pisany małymi literami. Mimo że zapis „OGŁOSZENIE DARMOWE“ jest wyraźniejszy niż „ogłoszenie darmowe“, jednak jednocześnie jest także o wiele mniej czytelny.
Ogłoszenie musi być obiektywne
Dawaj ogłoszenie o tym, co rzeczywiście sprzedajesz. W opisie podkreśl zalety swojej oferty, jednak nie zapomnij o ewentualnych wadach towaru.
Ogłoszenie musi być właściwie zakwalifikowane
Przy dawaniu ogłoszenia, zakwalifikuj je do właściwej kategorii i podkategorii, które możliwie dokładnie odzwierciedlą treść ogłoszenia. Jeżeli klient portalu zamierza kupić np. auto, z pewnością nie będzie przeglądał ogłoszeń w kategorii np. „nieruchomości”...
Ogłoszenie musi być aktualne
Jeżeli Twoje ogłoszenie jest już nieaktualne (np. towar został sprzedany przed zakończeniem ważności ogłoszenia), nie zapomnij o usunięciu tego ogłoszenia. Ogłoszenia nieaktualne niepotrzebnie zajmują miejsce i przeszkadzają osobom odwiedzającym portal i w związku z tym szkodzą innym aktualnym ogłoszeniom.
Ogłoszenie musi być rzetelne
Bezwzględnie przestrzegaj regulaminu portalu, dzięki temu Twoje ogłoszenie nie zostanie odrzucone lub usunięte.
Ogłoszenie musi być skuteczne
Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogą Wam w skutecznej sprzedaży. Życzymy dużo szczęścia.

Ogłoszenia